> Porady

porady

Zamówienie od klienta - jak je udokumentować?
Mnóstwo osób zakłada w tej chwili i prowadzi własne firmy. W związku z tym musi wypełniać, wysyłać i księgować wiele dokumentów ...
Skan faktury a koszty
Począwszy od 2010 roku przedsiębiorcy mogą już bez przeszkód wystawiać faktury elektroniczne, które mają taką samą moc prawną, jak papierowe dokumenty sprzedażowe. Przepisy wskazują przy tym, że faktura wystawiona online powinna spełniać kryteria integralności treści, autentyczności pochodzenia, a także czytelności.
KP Kasa Przyjęła - jak szybko wystawić dowód wpłaty?
Dokument kryjący się pod skrótem KP oznacza dokładnie tyle co "Kasa przyjęła". To zatem dowód wpłaty, potwierdzający, że doszło do uiszczenia zapłaty. Używany jest do rejestrowania oraz księgowania wpłat gotówkowych. Jak wiadomo, podobne wpłaty są przeprowadzane przez każdą firmę
Program magazynowy online
Prowadząc firmę, musisz znać się na wielu kwestiach. Część z nich opanujesz we własnym zakresie i będziesz obsługiwać je samodzielnie, w innych niezbędna będzie pomoc. Niezbędnym wsparciem funkcjonowania każdej firmy, w której obraca się towarem, jest niezawodny program magazynowy – online lub wgrany na dysk.
Program do ewidencji faktur kosztowych
Jeśli przedsiębiorca zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej, naturalne wydaje się to, że będzie on ponosił pewne koszty. Wiele z nich można zaliczyć do firmowych kosztów uzyskania przychodów. Oczywiście, proces ten nie odbywa się bezwarunkowo, należy więc pamiętać o tym, że mowa wyłącznie o kosztach związanych z uzyskaniem albo utrzymaniem źródła przychodów.
Program do prowadzenia firmy
Prowadzenie firmy nie jest zadaniem łatwym - o czym mogą się świetnie przekonać liczni przedsiębiorcy, działający również i w naszym kraju. Nowych firm powstaje coraz więcej, a zatem z różnymi problemami czy to natury prawnej, technicznej, czy też logistycznej zmaga się coraz więcej osób.
Zapomniana faktura kosztowa
Zdarzyło Ci się zapomnieć o fakturze kosztowej nie zaksięgowałeś jej w miesiącu otrzymania dokumentu? Obawiasz się w związku z tym negatywnych konsekwencji podatkowych? Dowiedz się zatem, co możesz w takiej sytuacji zrobić. W większości przypadków sprawa nie jest taka poważna, jak zapewne Ci się wydaje.
Funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi nie kłamią!
Rankingi dotychczas opublikowane zaliczają nasze oprogramowanie do jednego z najlepszych na rynku. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ pozwala na błyskawiczne wystawienie dokumentu sprzedażowego, który będzie zawierać wszelkie dane, wymagane przez polskie prawo.
Postaw na wielofunkcyjny program do fakturowania – rankingi mówią prawdę!
Czy jesteś świadomy tego, że już niebawem całkowicie do lamusa odejdą tradycyjne papierowe faktury? Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy, uchwalonej w styczniu 2018 roku przez Ministerstwo Finansów.
Czy można przesyłać skany faktur papierowych e-mailem?
Sprawdź najnowsze zmiany dotyczące faktury papierowej i elektronicznej.
Faktury wystawiane ręcznie a JPK
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy czynni płatnicy podaktu VAT zostali zobowiązani do elektronicznego ewidencjonowania transakcji za pomocą plików JPK.
Czy wystarczy skan faktury w związku z obowiązkiem prowadzenia JPK?
Sprawdź najnowsze zmiany dotyczące prowadzenia sprzedaży w postaci JPK(Jednolitego Pliku Kontrolnego).
Faktury elektroniczne a zgoda nabywcy
Czy przedsiębiorca potrzebuje pisemnej zgody klienta na wystawianie faktur w formie elektronicznej ? Czy taki dokument bedzie ważny bez oświadczenia ?
Od 2018 każda firma będzie musiała korzystać z programu do faktur. JPK obowiązkowe również dla nievatowców
2018 rok przynosi przełomowe zmiany dla wszystkich przedsiębiorców. Ze względu na obowiązek ewidencjonowania transakcji w formie plików JPK, faktury papierowe przechodzą powoli do lamusa.
Reklamacja online w programie Faktury.pl - jak ją wykonać?
Jak wystawić reklamację ? Spradź jak i kiedy wystawić dokument reklamacji.
Jak powinna wyglądać prawidłowo wystawiona faktura – wzór takiego dokumentu
Sprawdź jak powinna wyglądac prawidłowo wystawiona faktura, jakie dane są niezbedne na fakturze.
Faktury papierowe w 2018 roku odchodzą do lamusa
Faktury papierowe niebawem przestaną być wystawiane, zostaną zastąpione fakturami elektronicznymi. Sprawdź nasz program do wystawiania faktur online przez pierwsze 30 dni za darmo.
Jaki program do wykonywania faktur wybrać?
Jaki program do wystawiania faktur wybrać? Zobacz co oferuje program do wystawiania faktur online Faktury.pl.
Faktury elektroniczne - przepisy obowiązujące w 2018 roku
Sprawdź jakie przepisy obowiązują przy wystawianiu faktury elektronicznej w 2018 roku.
Jak wystawiać faktury w 2018 roku?
Jak w szybki i łatwy sposób wystawić fakturę w 2018 roku ? Jak wybrać najlepszy program do fakturowania?
1234