> Porady > Technologia > Funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi nie kłamią!
Funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi nie kłamią!

Funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi nie kłamią!

Rankingi dotychczas opublikowane zaliczają nasze oprogramowanie do jednego z najlepszych na rynku. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ pozwala na błyskawiczne wystawienie dokumentu sprzedażowego, który będzie zawierać wszelkie dane, wymagane przez polskie prawo.

2018 rok przynosi dla przedsiębiorców spore zmiany pod kątem dokumentowania zawieranych transakcji. Wynikają one w głównej mierze ze wprowadzonych przepisów dotyczących Jednolitych Plików Kontrolnych. Ewidencja JPK zgodnie z zapisami ustawy powinna być prowadzona w formie elektronicznej z wykorzystaniem programu komputerowego. Oznacza to, że tradycyjne faktury papierowe już niebawem nie będą mogły być wystawiane. Podobnie wygląda sprawa w przypadku skanów faktur VAT przesyłanych mailem.

Wobec powyższego, warto już dziś wybrać dla swojej firmy funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi dotychczas opublikowane zaliczają nasze oprogramowanie do jednego z najlepszych na rynku. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ pozwala na błyskawiczne wystawienie dokumentu sprzedażowego, który będzie zawierać wszelkie dane, wymagane przez polskie prawo. Warto wiedzieć, że faktura elektroniczna powinna zawierać wszystkie pozycje obowiązkowe w przypadku faktury papierowej, z wyjątkiem podpisu. Nie można więc zapomnieć o takich danych jak:

 • kolejny, unikalny numer faktury na potrzeby ewidencjonowania,

 • data wystawienia dokumentu sprzedażowego oraz miejscowość,

 • termin, do którego kupujący powinien wnieść należność za fakturę,

 • nazwy wszystkich produktów i usług podlegających zamówieniu,

 • dane identyfikujące obie strony zawartej transakcji (NIP, nazwa firmy oraz imię i nazwisko w przypadku, kiedy kupującym jest osoba fizyczna),

 • dane adresowe sprzedawcy i kupującego,

 • jednostki miary,

 • liczby zamówionych produktów/usług,

 • tytuł dokumentu sprzedażowego w formie „faktura” lub faktura VAT,

 • waluta,

 • stawki oraz kwoty ewentualnych upustów bądź rabatów,

 • stawka oraz kwota podatku VAT,

 • ceny jednostkowe netto oraz brutto,

 • kwota brutto zamówienia,

 • data dostarczenia towarów lub realizacji usług.

Powyższy katalog pozycji na fakturze ma charakter otwarty. Oznacza to, że można również zamieścić dodatkowe instrukcje dla kupującego. Zwykle dotyczą one metody uregulowania płatności – najczęściej jest to przelew wraz ze wskazaniem numeru rachunku bankowego. Poza tym można przekazać nabywcy informacje dotyczące specyfikacji produktu czy opakowania. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w charakterze samozatrudnienia powinni ponadto w polu dodatkowych uwag umieścić liczbę godzin, które przeznaczyli na wykonanie zamówienia. Obowiązek taki wynika z ustawy o minimalnej stawce godzinowej.

Jak wystawić dokument w systemie Faktury.pl?

Aby przygotować fakturę VAT dla swojego klienta, w pierwszej kolejności należy wybrać zakładkę „Wystaw dokument” z górnego menu. Po chwili wyświetli się elektroniczny formularz, który powinien zostać uzupełniony o wymagane dane. Na fakturę automatycznie zostanie naniesiony numer w domyślnym formacie, który można modyfikować według własnych preferencji. Poza tym masz możliwość pobrania danych swojego kontrahenta bezpośrednio z zasobów Głównego Urzędu Statystycznego.

System Faktury.pl został wyposażony w moduł zapamiętywania danych klientów oraz nazw produktów i usług. Nie ma więc konieczności nanoszenia ich za każdym razem od nowa na fakturę. Wystarczy skorzystać z opcji wczytywania, a formularz zostanie błyskawicznie uzupełniony. Oszczędność czasu zapewnia również funkcja generowania cyklicznych faktur.

Gwarancja bezbłędnych obliczeń na fakturze

W naszym programie wszystkie obliczenia podatkowe są przeprowadzane automatycznie, co niweluje do zera ryzyko ewentualnych błędów. Wystarczy, że wpiszesz do formularza kwoty netto produktów oraz wskażesz stawkę podatkową. Co istotne, masz możliwość wprowadzania dowolnych stawek podatku VAT, również niestandardowych. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby wystawić fakturę w obcej walucie lub przetłumaczyć treść dokumentu na inny język niż polski.

Dodatkowe funkcjonalności, z których warto skorzystać

Wysoka pozycja naszego programu do fakturowania w rankingach to także zasługa dodatkowych opcji, które są przydatne dla każdego przedsiębiorcy. Można do nich zaliczyć między innymi moduł windykacji online, zarządzania magazynem, generowania raportów na temat sprzedaży, czy też ewidencjonowania faktur kosztowych. Oferujemy więc kompletny system, który ułatwia i przyśpiesza firmom realizację bieżących zadań.

Poza tym możesz nadać fakturze atrakcyjny wygląd. Wystarczy, że skorzystasz z udostępnionych szablonów graficznych lub wzbogacisz stopkę o logotypy, nagłówek czy stopkę. Zyskujesz również możliwość dołączenia do faktury sprzedażowej dowolnego innego pliku. W naszym programie w kilka minut przygotujesz między innymi proformę, ofertę handlową, formularz zamówienia, paragon czy rachunek.

Skorzystaj z 30-dniowego okresu testowego 

Nie musisz ryzykować, że oprogramowanie nie spełni Twoich oczekiwań, a Ty będziesz musiał ponieść koszty abonamentu. Przez okres 30 dni zapewniamy Ci bezpłatny dostęp do wszystkich funkcji programu Faktury.pl. Dopiero po tym czasie podejmiesz świadomą decyzję, czy chcesz z nami pozostać. 

Dodaj komentarz do artykułu Funkcjonalny program do fakturowania. Rankingi nie kłamią!
Skomentuj