> Porady > Podatki > Postaw na wielofunkcyjny program do fakturowania – rankingi mówią prawdę!
Postaw na wielofunkcyjny program do fakturowania – rankingi mówią prawdę!

Postaw na wielofunkcyjny program do fakturowania – rankingi mówią prawdę!

Czy jesteś świadomy tego, że już niebawem całkowicie do lamusa odejdą tradycyjne papierowe faktury? Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy, uchwalonej w styczniu 2018 roku przez Ministerstwo Finansów.

Czy jesteś świadomy tego, że już niebawem całkowicie do lamusa odejdą tradycyjne papierowe faktury? Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy, uchwalonej w styczniu 2018 roku przez Ministerstwo Finansów. Wprowadza ona obowiązek ewidencjonowania transakcji dla wszystkich płatników podatku VAT, a od lipca 2018 również firm zwolnionych z VAT-u. Jeżeli do tej pory wystawiałeś dla swoich klientów jedynie faktury papierowe, będziesz musiał poszukać programu do fakturowania. Rankingi tworzone przez niezależne serwisy nie pozostawiają wątpliwości. Oprogramowanie Faktury.pl jest jednym z najlepszych na rynku!

Jak wystawić fakturę elektroniczną?

Dokumenty sprzedażowe w formie online powinny być wystawiane w formacie, który uniemożliwia nabywcy wprowadzanie zmian w ich treści. Aby mieć taką pewność, najlepiej zdecydować się na sporządzanie faktur w formacie PDF. Wystawiając fakturę elektroniczną, nie musimy uzyskiwać pisemnej zgody kupującego na zastosowanie takiej formy. Wystarczy, że prześlemy mu fakturę na adres mailowy lub udostępnimy możliwość jej pobrania w programie komputerowym. Faktura online nie musi zawierać podpisu, natomiast powinny znaleźć się na niej analogiczne dane, jak na papierowym dokumencie sprzedażowym.

Korzyści jakie odniesiesz dzięki fakturowaniu online

Rząd zdecydował się na wprowadzenie obowiązku ewidencjonowania za pomocą plików JPK ze względu na to, aby przeciwdziałać problemowi nadużyć podatkowych. Nie oznacza to jednak, że konieczność taka będzie dla przedsiębiorcy jedynie niepotrzebną stratą czasu. Rezygnacja z fakturowania tradycyjnego przynosi bowiem szereg niewątpliwych korzyści. Przede wszystkich wystawiając fakturę online, niwelujesz ryzyko popełnienia błędów w obliczeniach oraz na etapie umieszczania danych identyfikujących firmę kontrahenta. Tym samym zdołasz uniknąć ryzyka tego, że dokument sprzedażowy zostanie zakwestionowany przez urząd skarbowy.

Wystawianie faktur elektronicznych wiąże się również z oszczędnością czasu. Dokument sprzedażowy w serwisie Faktury.pl sporządzisz i wygenerujesz do wymaganego pliku PDF w czasie kilku minut. Będziesz mógł pobrać dane swojego klienta bezpośrednio z bazy danych Głównego Urzędu Statystycznego. Tym samym unikniesz konieczności ich wpisywania z użyciem klawiatury. Poza tym od razu zostanie Ci zaproponowany numer faktury w domyślnym formacie. Zdołasz go łatwo dostosować w razie potrzeby, tak aby ewidencja dokumentów była jak najbardziej przejrzysta. Zaoszczędzisz poza tym swój cenny czas, korzystając z modułu wczytywania danych – m.in. nazw produktów oraz danych kontrahenta. Ponadto system został wyposażony w moduł wystawiania cyklicznych faktur VAT.

Przyczyń się do ochrony środowiska naturalnego

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele papieru oraz tuszu musiałeś w ciągu każdego roku zużyć, wystawiając faktury w tradycyjnej postaci? Decydując się na fakturowanie elektroniczne oszczędzasz zasoby naturalne, a tym samym działasz proekologicznie. W tym przypadku również ciąży na Ciebie obowiązek prowadzenia ewidencji w ciągu 5 lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby faktury gromadzić w systemie, bez konieczności ich drukowania. Oprogramowanie Faktury.pl daje Ci gwarancję, że zapisane dokumenty nie ulegną uszkodzeniu oraz nie przedostaną się w niepowołane ręce. Wszystko dzięki temu, że korzystamy z certyfikatu SSL, a także dysponujemy wydajnymi i odpowiednio zabezpieczonymi serwerami.

Wystawiaj faktury dla zagranicznych kontrahentów

Wykonujesz zamówienia dla klientów, prowadzących działalność poza granicami naszego kraju? System Faktury.pl jest zatem dla Ciebie! Możesz za jego pomocą wystawić fakturę w zagranicznej walucie oraz przetłumaczyć ją na obcy język. Program pozwala zarazem wskazywać dowolne stawki podatku VAT, również wykraczające poza standardowe progi.

Na co jeszcze pozwala system Faktury.pl?

Program do fakturowania Faktury.pl to zarazem narzędzie usprawniające podstawowe procesy wewnątrz każdej firmy. Za jego pomocą możesz zarządzać magazynem, prowadzić ewidencję faktur sprzedażowych, generować cykliczne raporty finansowe, czy też korzystać z systemu windykacyjnego. Masz również możliwość błyskawicznego stworzenia innego dokumentu i dołączenia go do faktury przekazywanej klientowi. Przygotujesz m.in. plik oferty handlowej, paragonu, rachunku, formularz zamówienia czy pro formę.

Opcje personalizacji faktur

Warto wyróżnić się na tle konkurencji, wystawiając faktury zaprojektowane zgodnie z systemem identyfikacji wizualnej firmy. Program Faktury.pl umożliwi Ci wybór jednego spośród wielu atrakcyjnych szablonów graficznych. W łatwy sposób naniesiesz również na dokument sprzedażowy logo, a także dodasz stopkę oraz nagłówek.

Zapoznaj się bezpłatnie z wszystkimi funkcjami systemu

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z programu, jednak nie chcesz zawierać w ciemno umowy abonamentowej? Zachęcamy zatem do przetestowania oprogramowania w okresie 30 dni. Otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji, co pozwoli Ci podjąć przemyślaną decyzję. Po upływie terminu okresu próbnego, poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo i zaproponujemy współpracę na korzystnych warunkach.

Dodaj komentarz do artykułu Postaw na wielofunkcyjny program do fakturowania – rankingi mówią prawdę!
Skomentuj