KP Kasa Przyjęła - jak szybko wystawić dowód wpłaty?
Dokument kryjący się pod skrótem KP oznacza dokładnie tyle co "Kasa przyjęła". To zatem dowód wpłaty, potwierdzający, że doszło do uiszczenia zapłaty. Używany jest do rejestrowania oraz księgowania wpłat gotówkowych. Jak wiadomo, podobne wpłaty są przeprowadzane przez każdą firmę
Dokument kryjący się pod skrótem KP oznacza dokładnie tyle co "Kasa przyjęła". To zatem dowód wpłaty, potwierdzający, że doszło do uiszczenia zapłaty. Używany jest do rejestrowania oraz księgowania wpłat gotówkowych.
Jak wiadomo, podobne wpłaty są przeprowadzane przez każdą firmę - prowadzenie własnej działalności wiąże się bowiem często z różnymi, dodatkowymi transakcjami, gdzie jesteśmy albo stroną kupującą, albo też sprzedającą. Jeśli kupujemy i płacimy za to, chcemy mieć tego dowód. Jeśli zaś to ktoś nam płaci, musimy wystawić podobny dokument jako potwierdzenie transakcji.
Z uwagi na liczne wzory dokumentów, jakie są stosowane w różnych firmach, wiele osób ma problem jak je wystawiać - zapominają o drobnych elementach, albo o ważnych informacjach. Skutkiem tego może być nawet nieważność jakiegoś dokumentu, bądź konieczność późniejszej jego korekty - bywa że wielokrotnie.
Żeby uchronić się przed podobnymi nieporozumieniami, które na pewno nie wpływają korzystnie na wizerunek firmy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych programów online do wystawiania dokumentów - jak faktury.pl! Na podstronie https://faktury.pl/wystaw-dokument/kp można z łatwością wystawić właśnie dowód wpłaty. Jak to zrobić? Jakie ułatwienia oferuje program?
KP - jakie elementy musi zawierać?
Potwierdzenie przyjęcia gotówki w obrocie gospodarczym często wystawiane jest właśnie w dokumencie KP. To dowód wpłaty, który może zostać wystawiony samodzielnie, ręcznie, może być wypisany na już istniejących druczkach, albo też zostać szybko wykonany w programach online - takich jak właśnie faktury.pl. Tego typu potwierdzenie musi zawierać szereg elementów, ażeby mogło zostać uznane za poprawne. Są to:
numer dowodu wpłaty
miejscowość i data wystawienia dokumentu (oraz samej zapłaty)
dane firmy przyjmującej zapłatę
dane firmy/osoby, która płaci
wartość dokonanej wpłaty
wyróżnienie czego owa zapłata dotyczy
potwierdzenie wpłaty danej kwoty
potwierdzenie odebrania danej kwoty.
KP - kiedy go wystawiać?
Dowód wpłaty wystawiany jest zawsze w dwóch egzemplarzach - jeden otrzymuje osoba, która uiściła należność, a drugi pozostaje w dokumentacji firmy która przyjęła pieniądze. W Polsce nie ma konieczności stosowania właśnie takiego dokumentu, jeśli nie ewidencjonuje się sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej.
Wielu przedsiębiorców decyduje się raczej na stosowanie dopisku "ZAPŁACONO" na tych fakturach i dokumentach, które już zostały opłacone. Niewątpliwie jednak spora część osób korzysta raczej z dokumentu KP, chcąc mieć osobne, trwałe potwierdzenie. Jeśli więc ktoś przyjdzie kiedyś do firmy, zapłaci gotówką i zechce otrzymać podobny dokument, warto wiedzieć jak go wystawić!
KP - jakie ułatwienia oferuje program?
Program faktury.pl zaprojektowany został z myślą o tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i wystawiają sporo dokumentów, ale zabiera im to dużo czasu. Woleliby go przeznaczyć na podejmowanie innych działań firmowych - zamiast wszystko pieczołowicie wyliczać i wypisywać. Dzięki korzystaniu z programu dostępnego online, mogą wystawiać dokumenty w prosty sposób - zapisywać je w systemie, drukować (jeśli tego chcą, tworząc tym samym ich papierową wersję), albo wysyłać bezpośrednio do drugiej strony transakcji. Skraca się zatem czas dostarczenia dokumentu do klienta - wystarczy kliknąć.
Z programu można korzystać w każdej dowolnej chwili i miejscu - wystarczy mieć połączenie z internetem. To wielka wygoda, a przy tym mamy wszędzie dostęp do ważnych dokumentów, bez konieczności brania ze sobą ich stosu w wersji papierowej.
Program pozwala wystawić dokument KP bardzo łatwo i szybko - oraz bez specjalnych pomyłek. Ciężko o nie, skoro wszystkie rubryki są podpisane - wystarczy jedynie wpisać w nie odpowiednie dane. Program sam dokonuje stosownych obliczeń, a przy okazji wraz z tym jednym potwierdzeniem można wystawić i inne dokumenty - na przykład fakturę.
Dokument można skorygować czy przetłumaczyć, a nawet dołączyć do niego pliki w czasie wysyłania, jeśli tylko jest się zalogowanym. Na stronie https://faktury.pl/wystaw-dokument/kp możliwe jest więc łatwe wykonanie dowody wpłaty - odpowiednio szybko, gdy klient czeka i mamy na to jedynie chwilę!