> Porady > Technologia > Dobry darmowy program do wystawiania faktur
Dobry darmowy program do wystawiania faktur

Dobry darmowy program do wystawiania faktur

Wystawiaj faktury dla swoich kontrahentów szybko i bez ryzyka błędów w formie elektronicznej. Dokumenty sprzedażowe w formie papierowej to już przeżytek. Sprawdź nasz program do faktur.

Dobry program do fakturowania a faktury elektroniczne.

Jeżeli chcesz wystawiać faktury dla swoich kontrahentów szybko i bez ryzyka błędów, powinieneś zdecydować się na skorzystanie z programu do fakturowania online.

Sporządzanie dokumentów sprzedażowych w formie papierowej to już przeżytek.

Począwszy od 2015 roku faktury elektroniczne są traktowane przez organy skarbowe na równi z tradycyjnymi fakturami. Wystarczy, że Twój klient nie zgłasza sprzeciwu odnośnie otrzymywania dokumentu na swój adres mailowy. Nie potrzebujesz nawet podpisu na fakturze – czy to własnoręcznego, czy elektronicznego.

 

Co powinno znaleźć się na fakturze online?

Pamiętaj o tym, że na każdej fakturze muszą się obowiązkowo znaleźć następujące pozycje:

 • unikalny numer dokumentu,

 • nazwy produktów/usług,

 • jednostka miary,

 • ilość,

 • data i miejscowość wystawienia faktury,

 • data sprzedaży,

 • ceny jednostkowe netto,

 • ceny jednostkowe brutto,

 • stawka podatku VAT,

 • wartość podatku,

 • wartość całkowita brutto,

 • kwoty rabatów i upustów (jeżeli dotyczy),

 • ostateczna data opłacenia faktury,

 • dane identyfikacyjne i adresowe obu stron transakcji.

 

Dlaczego warto wystawiać faktury online?

Przede wszystkim w ten sposób oszczędzasz swój czas. Dobry program do wystawiania faktur umożliwi Ci błyskawiczne wypełnienie formularza o wszelkie niezbędne informacje. Unikniesz konieczności wpisywania za każdym razem tych samych danych za pomocą opcji auto zapisu. Za pierwszym razem wystarczy, że wpiszesz numer NIP swojego kontrahenta, a system automatycznie wyszuka dane w bazie GUS-u i wprowadzi je do formularza. Przy wystawianiu kolejnej faktury dla tego klienta, wystarczy że wskażesz jego nazwę. Będziesz mógł również zapisać nazwy produktów, aby następnie błyskawicznie je wczytać.

Drugą zaletą elektronicznych faktur jest uniknięcie ryzyka popełnienia błędów w obliczeniach. Wystarczy, że wskażesz kwotę netto oraz stawkę podatku VAT, a system automatycznie wyliczy za Ciebie wszystkie wartości.

Następnie warto zwrócić uwagę na to, że sporządzając faktury online jesteśmy zwolnieni z konieczności gromadzenia papierowej dokumentacji na potrzeby ewidencjonowania. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń w biurze oraz ułatwiamy sobie szybkie odnalezienie faktury w razie ewentualnej kontroli. Poza tym faktury elektroniczne to rozwiązanie sprzyjające dbałości o ekologię - ograniczamy bowiem wycinkę drzew koniecznych do wyprodukowania papieru.

Funkcje dobrego systemu Faktury.pl

Dobry darmowy program do wystawiania faktur znajduje się m.in. pod adresem www.faktury.pl. Możesz korzystać bezpłatnie ze wszystkich jego funkcjonalności przez okres 30 dni. Zdołasz więc przetestować dostępne funkcjonalności. Następnie podejmiesz świadomą decyzję, czy chcesz korzystać na stałe z darmowej, czy też płatnej – rozszerzonej wersji.

Za pomocą oprogramowania Faktury.pl przygotujesz w błyskawicznym czasie kompletną fakturę, która będzie obejmować wszystkie dane wymagane przez ustawodawcę. W razie jakichkolwiek nowelizacji prawnych, elektroniczny formularz zostanie automatycznie zaktualizowany z ich uwzględnieniem. Nie musisz się zatem obawiać jakichkolwiek negatywnych konsekwencji nieprawidłowo wystawionej faktury.

Na każdej fakturze sprzedażowej powinien znaleźć się unikalny numer, który pozwoli rozróżnić dokument na tle pozostałych. W programie Faktury.pl zostanie on automatycznie wygenerowany, z uwzględnienie domyślnego formatu. W łatwy sposób możesz jednak zdefiniować własną konfigurację – wystarczy, że klikniesz w ikonkę koła zębatego.

W systemie będziesz mógł wybrać dowolną stawkę podatku VAT, a także wskazać wybraną przez siebie walutę. Program dokona za Ciebie wszystkich obliczeń – wyliczy kwoty jednostkowe brutto, wartości podatku, ewentualne wartości rabatów i upustów, a także całkowitą kwotę brutto. Masz również możliwość szybkiego przetłumaczenia faktury na inny język. Bardzo przydatną funkcją programu do wystawiania faktur jest również moduł masowych faktur. Dzięki skorzystaniu z tej opcji zdołasz oszczędzić czas, wysyłając fakturę z analogicznymi danymi do wielu klientów jednocześnie.

Personalizacja faktur online

W systemie Faktury.pl możesz wybierać spośród wielu szablonów graficznych. Zdołasz tym samym dostosować wygląd dokumentu do systemu identyfikacji wizualnej, który obowiązuje w Twojej firmie. Do faktury online w kilka sekund dodasz również stopkę oraz nagłówek. Poza tym w programie tym stworzysz równocześnie ofertę handlową, paragon czy formularz zamówienia, a także dołączysz dowolny plik, który zamierzasz wysłać do klienta.

Przekaż kontrahentowi wszystkie niezbędne informacje

Poza podstawowymi informacjami wymaganymi do zawarcia na fakturze, warto również umieścić na tym dokumencie dodatkowe uwagi. Oprogramowanie Faktury.pl pozwoli Ci nanieść informację odnośnie sposobu uregulowania należności, instrukcje dotyczące odbioru towaru, czy też opakowania produktów. Jeżeli należysz do kategorii osób samozatrudnionych, wtedy będziesz mógł również wpisać liczbę godzin na potrzeby ewidencji czasu pracy.

Windykacja i przypomnienia niezapłaconych faktur online

Z poziomu systemu zdołasz ponadto w łatwy sposób odzyskać należność od nierzetelnego kontrahenta. Będziesz mógł wysłać do niego przypomnienie lub wezwanie do zapłaty, a także zlecić windykację profesjonalnej kancelarii prawniczej.

 

Dodaj komentarz do artykułu Dobry darmowy program do wystawiania faktur
Skomentuj