> Porady > Podatki > Reklamacja online w programie Faktury.pl - jak ją wykonać?
Reklamacja online w programie Faktury.pl - jak ją wykonać?

Reklamacja online w programie Faktury.pl - jak ją wykonać?

Jak wystawić reklamację ? Spradź jak i kiedy wystawić dokument reklamacji.

Każdy przedsiębiorca, prowadzący swoją firmę, musi od czasu do czasu wystawić jakąś fakturę, jako dowód przeprowadzanej transakcji. Wykonywanych dokumentów jest zresztą w każdej firmie mnóstwo - mogą to być nie tylko rachunki, faktury, korekty czy noty księgowe, ale i reklamacje. Choć nikomu nie życzy się takiej konieczności, prowadzenie firmy wiąże się czasem z koniecznością ich wystawiania lub przyjmowania. W tej chwili można to robić o wiele łatwiej niż kiedyś - dzięki specjalnym programom online. Jak wystawiać reklamację online? Gdzie można tego dokonać? 

Reklamacja - informacje o dokumencie

Reklamacja to dokument składany w sytuacji, gdy zakupiony towar lub usługa nie spełniły naszych oczekiwań i gdy w związku z tym domagamy się jakiegoś zadośćuczynienia. Może to być wymiana towaru, jego naprawa, zwrot pieniędzy, albo też ubieganie się o ponowne wykonanie jakiejś usługi. Można też żądać zwrotu przynajmniej części poniesionych kosztów. 

Procedury reklamacyjne mogą być różne - z jednej strony są one unormowane prawnie, a z drugiej każda firma ma swoje własne ustalenia w tej kwestii. W tej chwili obowiązują sprzedawców przepisy Kodeksu cywilnego. Podstawą postępowania reklamacyjnego jest również posiadana gwarancja. 

Faktury.pl - informacje o programie

Na stronie Faktury.pl znajduje się program online, który umożliwia wystawianie przeróżnych dokumentów w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie wpisywać odpowiednie dane w istniejące rubryki - właściwie podpisane, żeby jeszcze ułatwić pracę. Program umożliwia wykonanie na przykład faktury, faktury zaliczkowej, proforma, rachunku, zamówienia, oferty, paragonu, noty księgowej, noty korygującej - i wielu innych, w tym również reklamacji. 

Program jest dostępny dla każdego i każdy z łatwością nauczy się jego obsługi. Jest ona przede wszystkim intuicyjna, więc nawet osoby starsze, które nie są dobrze zaznajomione z komputerem, nie będą miały trudności w tworzeniu w tym programie potrzebnych dokumentów firmowych. Dodatkowe usługi, na jakie można liczyć, to na przykład tłumaczenie dokumentów na inne języki, zapisywanie ich w systemie i tworzenie list, jak też korygowanie czy tworzenie razem z jednym dokumentem kilku innych, podobnych - posiadających te same dane. Oczywiście, dokumenty można też swobodnie zapisać, wydrukować, wysłać itp. 

Reklamacja online - jak ją wykonać?

Na stronie Reklamacja  online możliwe jest wykonanie dokumentu reklamacyjnego. Najważniejsza sprawa w przypadku reklamacji to termin - należy wyrobić się w czasie, żeby reklamacja została uwzględniona. Tym bardziej więc warto posłużyć się programem, który umożliwia szybkie wysłanie dokumentu i równie szybkie dostarczenie do drugiej, zainteresowanej strony. 

Sam proces tworzenia dokumentu jest niezwykle prosty - wprowadzamy stosowny numer dokumentu oraz takie informacje jak:

  • data wystawienia dokumentu
  • miejsce wystawienia dokumentu
  • data wykonania usługi/dokonania sprzedaży
  • informacje dotyczące sprzedawcy
  • informacje dotyczące nabywcy
  • informacje dotyczące produktów/usług, których dotyczy reklamacja
  • informacje o kosztach
  • informacje dodatkowe (w tym istnieje również możliwość załączenia do dokumentu plików, choć jedynie w przypadku zalogowanych użytkowników).

Reklamacja online - koszty współpracy

W tej chwili program Faktury.pl dla wszystkich jest darmowy. Jego testowanie zresztą zawsze będzie darmowe, ponieważ każdy klient powinien wiedzieć, jak działa program i jakie korzyści płyną z jego używania - a taką wiedzę można mieć tylko i wyłącznie wówczas, gdy się go wypróbuje. Osoby, które chcą korzystać z pełnych możliwości jakie daje program, muszą się zalogować w systemie - zyskując dodatkowe korzyści, jak właśnie wspomniana wcześniej możliwość załączania plików do dokumentów, czy też tłumaczenia na liczne języki obce. 

Po utworzeniu konta oraz przejściu okresu testowego konieczne będzie jednak wybranie pakietu współpracy - na szczęście w takim standardzie, jaki jest dla danej firmy najbardziej korzystny. Jeśli ktoś prowadzi małą działalność i nie wystawia wielu dokumentów, może wybrać najmniejszy pakiet, a jeśli ktoś ma dużą firmę i zależy mu na wszystkich funkcjach oraz jakichś dodatkowych możliwościach, może nawet omówić warunki indywidualnej współpracy. Jak widać, program jest dostosowany do potrzeb jego użytkowników!

Dodaj komentarz do artykułu Reklamacja online w programie Faktury.pl - jak ją wykonać?
Skomentuj