> Porady > Podatki > Jak wybrać sprawdzony program do faktur bez VAT-u?
Jak wybrać sprawdzony program do faktur bez VAT-u?

Jak wybrać sprawdzony program do faktur bez VAT-u?

Na etapie zakładania własnej firmy podjąłeś decyzję o tym, aby zrezygnować z bycia aktywnym płatnikiem podatku VAT? A czy wiesz o tym, że mimo to – podobnie jak VAT-owcy - możesz wystawiać faktury dla swoich kontrahentów?

Na etapie zakładania własnej firmy podjąłeś decyzję o tym, aby zrezygnować z bycia aktywnym płatnikiem podatku VAT? A czy wiesz o tym, że mimo to – podobnie jak VAT-owcy - możesz wystawiać faktury dla swoich kontrahentów?

Nie musisz już ograniczać się wyłącznie do sporządzania rachunków. Za pomocą oprogramowania do fakturowania zdołasz błyskawicznie wystawić fakturę bez VAT-u. Jest to dokument zawierający analogiczne dane jak na fakturze VAT, z wyjątkiem stawki podatku VAT oraz rozróżnienia na wartości brutto/netto. W takim przypadku można powiedzieć, ze brutto=netto.

Jakie dane powinny znaleźć się na fakturze bez VAT-u

Nievatowcy mogą podobnie jak pozostali przedsiębiorcy wystawiać faktury elektroniczne. Dzięki temu będą w stanie zaoszczędzić pieniądze, które musieliby wydać z uwagi na zużycie papieru oraz tuszu do drukarki. Oszczędzają także zasoby środowiska naturalnego oraz swój cenny czas. Sporządzenie faktury online jest szybkie i intuicyjne, pod warunkiem skorzystania z dobrego programu, takiego jak Faktury.pl.

Ustawodawca nie wymaga zamieszczenia na fakturze bez VAT-u jakiegokolwiek podpisu – czy to odręcznego, czy też elektronicznego. Faktura będzie ważna pod warunkiem, że kontrahent otrzyma ją na adres mailowy w postaci pliku PDF.

Powinna ona uwzględniać następujące pozycje:

 • nagłówek „faktura”,

 • niepowtarzalny numer faktury,

 • data i miejscowość wystawienia dokumentu,

 • data dostawy towaru/realizacji usługi,

 • ostateczny termin opłacenia należności,

 • nazwy produktów lub usług będących przedmiotem zamówienia,

 • wartości ewentualnych upustów bądź rabatów,

 • dane identyfikujące obie strony transakcji (NIP, nazwy firm oraz imię i nazwisko – w przypadku współpracy z osobą fizyczną),

 • ilość produktów bądź usług podlegających zamówieniu,

 • jednostka miary,

 • ceny jednostkowe oraz wartość całkowita zamówienia.

Chociaż nie jest to obowiązkowe, to warto nanieść również na fakturę informację odnośnie sposobu uregulowania płatności. Najczęściej jest to przelew bankowy, a wówczas zasadne jest także podanie numeru rachunku bankowego. Program do faktur bez VAT Faktury.pl pozwala również w prosty sposób zamieścić w treści dokumentu dodatkowe uwagi. Mogą one dotyczyć na przykład miejsca i sposobu odbioru towaru, opakowania, sposobu postępowania z towarem etc. Samozatrudnieni w myśl ustawy o minimalnej stawce godzinowej są ponadto zobowiązani do zamieszczenia informacji dotyczącej liczby godzin, poświęconych na realizację zamówienia.

Na co jeszcze pozwala program do faktur bez VAT-u Faktury.pl? 

Za pomocą oprogramowania Faktury.pl każdy nievatowiec wystawi fakturę bez VAT-u w czasie nieprzekraczającym kilkunastu sekund. Aby korzystać z systemu należy dokonać rejestracji, po czym aktywować swoje konto. Następnie logujemy się za pomocą danych identyfikacyjnych i wybieramy opcję „Wystaw fakturę”. Formularz elektroniczny został tak zaprojektowany, aby wszystkie dane mogły być uzupełnianie w sposób jak najbardziej intuicyjny.

Aby wypełnić dane dotyczące kontrahenta, wystarczy wpisać numer NIP – na tej podstawie system pobierze wszystkie niezbędne informacje z bazy GUS-u. Po wystawieniu faktury dane te zostaną automatycznie zapisane w systemie – podobnie jak wprowadzone nazwy produktów czy usług. Następny razem wystawiając dokument sprzedażowy dla tego samego klienta, wystarczy jedynie jedno kliknięcie myszką.

Jeżeli wystawiamy analogiczne faktury dla wielu tych samych klientów, możemy wówczas skorzystać z modułu masowych faktur. Jest to bardzo przydatna funkcja zwłaszcza dla tych podmiotów, które dokonują rozliczeń w systemie abonamentowym. Poza tym program Faktury.pl został rozszerzony o moduł pozwalający korzystać z opcji windykacji faktur nieopłaconych na czas.

 

Automatyczne przeliczanie wartości liczbowych na fakturze 

Obawiasz się, że możesz popełnić błędy w obliczeniach podczas sporządzania dokumentu sprzedażowego? Nie musisz się o to martwić, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z oprogramowania do fakturowania dostępnego pod adresem www.faktury.pl. System samodzielnie wylicza wszystkie wartości – w tym kwoty rabatów czy upustów.

 

Opcje personalizacji faktur bez vat 

Chcesz, aby Twoje faktury wyróżniały się na tle dokumentów wystawianych przez inne firmy? Dzięki systemowi Faktury.pl możesz dowolnie zaprojektować wygląd faktury, co pozwoli Ci zadbać o wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Masz do wyboru wiele szablonów graficznych, a poza tym możesz dodać do faktury własne logotypy czy styl czcionki. W łatwy sposób zdołasz poza tym wzbogacić fakturę o graficzną stopkę oraz nagłówek.

Oprogramowanie stwarza ponadto możliwość jednoczesnego wygenerowania i dołączenia do faktury innego dokumentu – np. oferty handlowej, rachunku, paragonu, formularzu zamówienia, arkusza reklamacji etc. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dołączać także dowolne pliki. 

Z programu do wystawiania faktur bez VAT-u możesz korzystać całkowicie bezpłatnie przez okres 30 dni. W tym czasie zyskujesz dostępne do pełnej wersji. Po zakończeniu okresu testowej samodzielnie decydujesz, czy chcesz wykupić płatny dostęp czy też używać darmowej wersji. 

Dodaj komentarz do artykułu Jak wybrać sprawdzony program do faktur bez VAT-u?
Skomentuj