> Porady > Firma > W jaki sposób możesz szybko wystawić fakturę?
W jaki sposób możesz szybko wystawić fakturę?

W jaki sposób możesz szybko wystawić fakturę?

W jaki sposób możesz szybko wystawić fakturę? Program do fakturowania faktury.pl Ci w tym pomoże! Nie zamierzasz już dłużej tracić czasu koniecznego na wystawianie papierowych faktur?

Program do fakturowania faktury.pl Ci w tym pomoże!


Nie zamierzasz już dłużej tracić czasu koniecznego na wystawianie papierowych faktur? Przechowujesz ich w swoim biurze coraz więcej w celu obowiązkowej ewidencji i powoli przestają się już mieścić w segregatorach? Zacznij wreszcie oszczędzać swój czas, miejsce w biurze oraz zadbaj o środowisko naturalne. Zdołasz tego wszystkiego dokonać, jeżeli podejmiesz decyzję o rozpoczęciu korzystania z programu do fakturowania dostępnego pod adresem www.faktury.pl.

Nie musisz podejmować decyzji w ciemno. Możesz skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, pozwalającego Ci zapoznać się ze wszystkimi funkcjonalnościami systemu. Dopiero po tym czasie samodzielnie zdecydujesz, czy chcesz pozostać naszym klientem na stałe.

 

Czym jest elektroniczna faktura?

E-faktura to dokument sprzedażowy, który począwszy od zmian prawnych wprowadzonych w 2005 roku jest postrzegany na równi z tradycyjną fakturą papierową.

W tym przypadku będziesz musiał umieścić w jej treści analogiczne dane, takie jak: 

  • informacje odnośnie miejscowości oraz daty wystawienia faktury,

  • data wykonania usługi/dostarczenia towarów (jeżeli jest inna niż termin wystawienia dokumentu),

  • unikalny numer faktury,

  • oznaczenie „faktura”, „faktura VAT”, „faktura sprzedaży” w formie nagłówka na dokumencie,

  • dane identyfikacyjne (NIP) oraz adresowe firmy podmiotu sprzedającego,

  • dane identyfikacyjne (NIP lub imię i nazwisko w przypadku osoby prywatnej) oraz miejsce zamieszkania nabywcy,

  • wartość jednostkowa netto (bez VAT-u) każdego elementu zamówienia,

  • wartość całkowita netto,

  • stawka podatku VAT,

  • kwota brutto zamówienia.

Jeżeli zdecydujesz się na e fakturę, program powinien umożliwić Ci również zamieszczenie informacji odnośnie preferowanej metody uregulowania należności, a w razie wyboru opcji przelewu również wskazania numeru bankowego firmy.

W programie do fakturowania faktury.pl możesz również umieścić dodatkowe uwagi. Mogą one odnosić się między innymi do kwestii opakowania produktu, miejsca dostarczenia zamówienia czy też liczby godzin, które zostały przeznaczone na wykonanie usługi (co jest ważne w przypadku osób samozatrudnionych).

 

W jaki sposób wystawić dokument sprzedażowy w systemie faktury.pl? 

Sporządzenie i wysłanie faktury do klienta zajmie Ci jedynie kilka chwil. W pierwszej kolejności wymagane jest dokonanie rejestracji własnego konta oraz jego mailowe potwierdzenie. Otrzymasz unikalne dane do logowania, które pozwolą Ci uzyskać 30-dniowy dostęp do pełnej wersji oprogramowania. Aby wystawić fakturę należy po zalogowaniu przejść do sekcji „Wystaw dokument”, widocznej w lewej, górnej części strony. Masz do wyboru możliwość wystawienia zwykłej e-faktury, pro formy, faktury zaliczkowej, noty korygującej, a także rachunku czy oferty handlowej.

Po wskazaniu wybranego rodzaju dokumentu, automatycznie zostanie mu przypisany unikalny numer, według domyślnego formatu. Możesz go jednak z łatwością dostosować do potrzeb swojej firmy, klikając w tym celu w ikonkę koła zębatego. Masz do wyboru między innymi wariant rok/miesiąc/dzień, dzień/miesiąc rok, miesiąc/dzień rok etc.

Formularz faktury w programie obejmuje wszystkie pozycje, których naniesienie na dokument sprzedażowy jest wymagane przez ustawodawcę. Nie musisz wszystkich okien wypełniać ręcznie. Dane na temat swojego kontrahenta (NIP, REGON, dane adresowe firmy) pobierzesz z zasobów GUS-u.

Nie ma również konieczności wpisywania za każdym razem od nowa nazw produktów – po zapisaniu faktury zostaną one zachowane w systemie, dlatego kolejnym razem będziesz mógł je szybko wczytać. Wystawiasz podobne faktury dla wielu klientów w tym samym czasie? Możesz zatem skorzystać z opcji masowych faktur. Funkcja ta jest przydatna zwłaszcza dla tych firm, które rozliczają się w systemie abonamentowym.

Program do fakturowania na stronie https://faktury.pl/wystaw-dokument/faktura umożliwia również wybór dowolnej stawki podatku VAT – w tym odbiegającej od standardowych wariantów. Masz także możliwość wskazania obcej waluty, jeżeli wystawiasz fakturę na rzecz podmiotu zagranicznego. Nie musisz się obawiać ryzyka błędu przy obliczeniach kwoty zamówienia, podatku czy rabatu – system automatycznie wyliczy za Ciebie wszystkie wartości.

Skuteczny system windykacji

Oprogramowanie faktury.pl pozwoli Ci także skutecznie wyegzekwować należność od swoich dłużników. Możesz z poziomu systemu wysłać do klienta przypomnienie o płatności, a także wygenerować wezwanie do zapłaty. Jeżeli ponaglenia tego typu nie przyniosą skutku, masz wówczas możliwość przekazania sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej.

Opcje personalizacji faktury

Skorzystanie z systemu do fakturowania pozwala Ci również w dowolny sposób projektować wygląd dokumentu sprzedażowego. Wybierasz spośród wielu gotowych szablonów faktur i w łatwy sposób projektujesz zawartość stopki oraz nagłówka. Razem z e-fakturą możesz także utworzyć inny dokument, taki jak na przykład proforma, faktura zaliczkowa, oferta handlowa, paragon, formularz zamówienia, nota korygująca i wiele innych.

Nic nie stoi ponadto na przeszkodzie ku temu, aby wspólnie z fakturą przesłać do klienta inne pliki w dowolnym formacie.

Dodaj komentarz do artykułu W jaki sposób możesz szybko wystawić fakturę?
Skomentuj