> Porady > Firma > Jaki program do wykonywania faktur wybrać?
Jaki program do wykonywania faktur wybrać?

Jaki program do wykonywania faktur wybrać?

Jaki program do wystawiania faktur wybrać? Zobacz co oferuje program do wystawiania faktur online Faktury.pl.

Faktury to nieodłączna część prowadzenia własnej działalności - ich wystawianie może być męczące, jeśli trzeba to robić często, ale właśnie tak się zdarza w wielu współczesnych firmach. Faktury są dowodem przeprowadzenia transakcji - sprzedaży i zakupu jakiegoś towaru, który musi być w danym dokumencie bardzo solidnie opisany. Cała transakcja musi być zresztą opisana we właściwy sposób, ażeby fakturę można było uznać za poprawną i obowiązującą. W przypadku wszelakich błędów konieczne jest wprowadzenie poprawek - czyli faktury korygującej. W przestrzeni internetowej - gdzie w tej chwili można znaleźć informacje na niemal każdy temat - pojawia się często pytanie "Jaki program do faktur polecacie?", albo poszukiwane są rankingi istniejących programów do tworzenia faktur. Jeden z najlepszych można znaleźć na stronie faktury.pl - i zaraz wyjaśnimy dlaczego! 

Jaki program do faktur polecacie? 

Program do tworzenia faktur musi się odznaczać z jednej strony prostotą, a z drugiej być na tyle wypełniony funkcjami, ażeby można było wykonać przy jego pomocy wszystkie rodzaje faktur. Przy tym musi umożliwiać ich szybkie tworzenie - co jest bardzo istotne w sytuacji, gdy wykonuje się ich w danej firmie bardzo dużo. Na stronie faktury.pl możliwe jest wystawienie następujących dokumentów:

 • faktura 
 • proforma
 • faktura zaliczkowa
 • korekta
 • faktura RR
 • rachunek 
 • zamówienie
 • oferta
 • paragon
 • koszt
 • dokument KP
 • dokument KW
 • dokument WZ
 • dokument PZ
 • nota korygująca
 • nota księgowa
 • nota obciążeniowa.

Panel jest intuicyjny, więc na pewno każdy szybko nauczy się nim posługiwać. Wszystko jest dokładnie podpisane, więc od razu wiadomo co w jakie należy wpisać rubryki. A jeśli nadchodzą jakieś zmiany w prawie, są natychmiast wprowadzane do programu, dlatego nie ma mowy o błędzie. To bardzo ważne, żeby korzystać z programu do wystawiania faktur, który jest na bieżąco aktualizowany i który zdecydowanie ułatwia pracę, zamiast ją utrudniać. Czasem tworzone programy są tak przepełnione funkcjami, że ciężko znaleźć to, czego się akurat potrzebuje. W tym wypadku jednak trudno o pomyłkę, a program pomaga jak może - wykonuje na przykład wszystkie stosowne obliczenia. 

Podstawy i dodatki przy wystawianiu faktury

Tworzenie faktur jest najważniejszą funkcją programu - jednak umożliwia on o wiele więcej, naprawdę znacząco ułatwiając pracę! Fakturę można zapisać, wydrukować, wysłać, przejrzeć całą ich listę, szybko odnaleźć właściwą, wykonać podobną, przetłumaczyć, skorygować... Oczywiście, do tego dochodzą jeszcze takie pomocne dodatki jak na przykład możliwość wysłania przypomnienia do któregoś klienta, z prośbą o terminową wpłatę, albo i z podziękowaniem za nią. Do faktury można wstawić jakieś opcje dodatkowe - na przykład załączyć pliki w trakcie wysyłania. Dostępnych funkcji jest dużo, ale program nie jest przeładowany i wszystko zostało tak ułożone, żeby każdy mógł ogarnąć co gdzie się znajduje i jak się tym posługiwać. 

Wśród dodatków znalazły się i takie możliwości jak importowanie kontaktów, albo tworzenie jednocześnie z daną fakturą paragonu czy noty księgowej. Kto pamięta jak wyglądało tworzenie faktur dawniej, będzie zachwycony odmianą. A kto nie pamięta, ale zna inne, bardziej skomplikowane programy, będzie uradowany, że wszystko co najważniejsze można ułożyć w tak przejrzystym panelu. 

Faktura online na faktury.pl 

Zgodnie z prawem faktury można wystawiać w wersji papierowej, albo w wersji elektronicznej. Można też wydrukować elektroniczną wersję, czyniąc z niej tą papierową. Faktura online niektórych przerażała, ponieważ bali się, że dane nie są odpowiednio zabezpieczone, albo że przez jakiś błąd cały dokument zniknie. Można jednak wygodnie go zapisać, szybko wysłać i w ten sposób dostarczyć drugiej stronie, a stosowane zabezpieczenia są wysokiej jakości, więc znakomicie chronią dane. Zresztą, z programu można korzystać za darmo (w niepełnej wersji, choć wszystkie podstawowe funkcje są aktywne), albo po zalogowaniu i wykupieniu dostępu do opcji zaawansowanych. Warto bowiem wiedzieć, że na przykład program w wersji magazynowej pozwala na łatwe nim (czyli magazynem) zarządzanie - całym zapleczem i wszystkimi produktami, którymi dana firma handluje. 

Wiele osób szuka taniego (lub wręcz darmowego), a solidnego programu, który jest pełen pomocnych funkcji i rzeczywiście przyspieszy prace na wystawianiem faktur. Na stronie faktury.pl można natrafić właśnie na taki program - z którego korzysta już mnóstwo ludzi!

 

Dodaj komentarz do artykułu Jaki program do wykonywania faktur wybrać?
Skomentuj