> Porady > Firma > Jaki program do fakturowania dla małej firmy?
Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Faktury.pl to program, który ułatwia cały proces tworzenia dokumentów, ponieważ wystarczy jedynie wpisać odpowiednie dane we właściwe pola - zawsze przystosowane do typu dokumentu oraz obowiązujących wymogów prawnych.

Program do fakturowania dla małych firm

Tworzenie faktur nie jest przyjemnością, ale jeśli prowadzi się własną działalność to konieczność - i to bez względu na to, czy firma jest duża, czy też mała. W przypadku tej mniejszej jest może nieco trudniej, ponieważ wystawianiem faktur musi się zajmować pracownik biura, obsługujący i inne rzeczy (w większych spada to na barki większej liczby osób). Tworzenie wszystkich faktur ręcznie jest w tej chwili nieco nierozsądne - w erze tak rozwiniętych technologii możemy przecież liczyć na pomoc specjalnych programów do fakturowania i posługiwać się internetem by je szybko wysłać. Wiele firm zastanawia się jednak jaki program będzie najlepszy - doradzamy więc co warto wybrać!

Mała a wielka firma, program do wystawiania dokumentów

Mniejszych firm jest w Polsce o wiele więcej - wciąż zresztą powstają kolejne, ponieważ mnóstwo osób pragnie być niezależnych w sferze zawodowej. Różnice pomiędzy możliwościami małej, średniej a dużej firmy są jednak znaczne. Ta pierwsza bardziej musi walczyć o klienta i o utrzymanie się na rynku. Jest także bardziej wrażliwa na wszelkie dodatkowe koszty, które należy ponieść. Płacenie dużych kwot za profesjonalny program do wystawiania dokumentów nie jest więc opłatą pożądaną. Warto więc skupić się na programach darmowych, albo oferujących takie ceny, które można dostosować do konkretnych potrzeb.

Faktury.pl dla małych firm

Jaki program do fakturowania dla małej firmy będzie najlepszy? Taki, który jest tani, podlega ewentualnym modyfikacjom jeśli chodzi o umowę, posiada wszystkie podstawowe funkcje i kilka dodatkowych, a także jest łatwy w obsłudze. Żeby nie trzeba było ciągle interesować się ewentualnymi zmianami w prawie i tworzeniu faktur (podobnie jak i innych dokumentów), program taki powinien być również stale aktualizowany - i to w sposób automatyczny. Wiadomo, że posiadanie własnej firmy obliguje do pamiętania o wielu kwestiach - niech więc przynajmniej ta będzie zdjęta z barków właściciela i jego personelu. Faktury.pl to program, który doskonale odpowiada potrzebom małych firm! Jakie oferuje możliwości?

Faktury.pl - możliwości programu do faktur

Faktury.pl to adres programu online, który umożliwia wystawianie następujących dokumentów:

 • faktur
 • faktur proforma
 • faktur zaliczkowych
 • korekt
 • faktur RR
 • rachunków
 • zamówień
 • ofert
 • paragonów
 • kosztów
 • dokumentów KP
 • dokumentów KW
 • dokumentów WZ
 • dokumentów PZ
 • not korygujących
 • not księgowych
 • not obciążeniowych.

Jest to program, który ułatwia cały proces tworzenia dokumentów, ponieważ wystarczy jedynie wpisać odpowiednie dane we właściwe pola - zawsze przystosowane do typu dokumentu oraz obowiązujących wymogów prawnych. W dodatku istnieje możliwość zapisywania danych i ich załadowywania, by jeszcze przyspieszyć proces. Wszystkie wyliczenia wykonuje program, co minimalizuje w związku z tym ryzyko jakiegokolwiek błędu. Faktury możemy zaś wygodnie zapisać, wydrukować, wysłać, przetłumaczyć... Program ma bardzo wiele funkcji i jest intuicyjny, a panel bardzo przejrzysty. Wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze.

Oferta dostosowana do klienta

Z programu można korzystać w sposób bezpłatny - to bardzo wygodne i rozsądne w przypadku małych firm. Pełna funkcjonalność dostępna jest jednak w wersji darmowej jedynie przez 30 dni. Po tym czasie wiele firm decyduje się wykupić dostęp płatny. Wiadomo, że małe firmy o wiele rzadziej wystawiają faktury niż firmy duże - nie powinny więc płacić tyle samo za dostęp do programu. Na szczęście cennik przewiduje modyfikacje związane z liczbą dokumentów, wystawianych miesięcznie. Na przykład w wersji Standard płacimy 150 złotych i możemy wystawiać dokumenty sprzedażowe i inne (prócz kosztowych) bez limitu. Prawdopodobnie niedługo program będzie też wzbogacony o opcję Mini, z jeszcze niższą stawką. Faktury.pl to więc doskonały wybór dla małych firm!

Dodaj komentarz do artykułu Jaki program do fakturowania dla małej firmy?
Skomentuj