> Porady > Firma > Program dla firm
Program dla firm

Program dla firm

 

 

Rozwój firmy zawsze cieszy jej właściciela, dostrzega on postęp, a także widzi że to, co robi, przynosi pożądane efekty.

Obserwuje coraz większe zyski, co jest jednak związane z większą ilością pracy i obowiązków.

Z małej, niekiedy nawet jednoosobowej działalności gospodarczej rodzi się duże przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkanaście lub kilkadziesiąt pracowników, posiadające kilka działów i obsługujące setki klientów miesięcznie.

Właściciel rozpoczyna poszukiwaniem rozwiązań, które pozwoliłyby mu usprawnić pracę w firmie i przystosować cały system jej funkcjonowania do aktualnych, już zmienionych warunków. Niezawodne okazują się wówczas programy dla firm, w tym te, które umożliwiają wystawianie faktur elektronicznych.

 

Program dla firm do fakturowania na drodze rozwoju

Program dla firm powinien być dostosowany do potrzeb i wymagań współczesnego biznesu. Musi być skrojony na miarę nowoczesności i nieustannego rozwoju. Przedsiębiorcy poszukują rozwiązań nie przeciętnych, a doskonałych, które nie tylko pomogą im usprawnić pracę w firmie, ale ją znacznie ułatwią.

Pierwszy program dla firm do wystawiania faktur pojawił się już kilka lat temu, nie był on idealny z punktu widzenia współczesnego przedsiębiorcy, ale na tamte czasy na pewno można uznać go za doskonały, był wówczas jedyny, zapoczątkował erę fakturowania online. Z każdym kolejnym rokiem pojawiały się kolejne, były wzbogacane o coraz więcej funkcji i możliwości, dużo procesów zostało jeszcze bardziej zautomatyzowanych, ustawy o VAT przeszły nowelizację, a podatnicy stali się coraz bardziej ufni w stosunku do nowoczesnej technologii.

Kiedy projektowany był program dla firm faktury.pl, starano się stworzyć coś, co dawałoby jego użytkownikom zdecydowanie więcej, niż jakiekolwiek inne pozostałe. Musiał być więc bogaty w funkcje, możliwości, łatwy w obsłudze, tani, dostępny dla każdego, pozwalający na efektywne i rozsądne zarządzanie firmą.

Połączono zatem program do wystawiania faktur z programem z magazynem, udostępniono kilkanaście wzorów dokumentów obowiązujących w obrocie gospodarczym, wzbogacono program o bazę kontrahentów, liczne statystyki i archiwum dokumentów. Wszystko po to, aby firmy mogły się nieustannie rozwijać i miały do tego możliwie najbardziej komfortowe warunki.

 

Zautomatyzowany intuicyjny system dla Twojej firmy

Godziny wypisywania kolejnych druków, a przed Tobą jeszcze kilkadziesiąt kolejnych, które musisz wypełnić oraz dostarczyć do klienta. Perspektywa całego dnia spędzonego na wystawianiu faktur nie napaja optymizmem. Czy ktoś może zrobić to za Ciebie? Tak, np. pracownik, ale wtedy to on nie będzie mógł poświęcać się swoim obowiązkom i tym samym pewne projekty zostaną ukończone z opóźnieniem lub klient nie zostanie właściwie obsłużony. Inną opcją jest program dla firm, którego szybkość pracy to zasługa bardzo dużej automatyzacji. Na fakturze konieczne jest wpisywanie dużej ilości danych sprzedawcy, nabywcy oraz towaru bądź usługi. W przypadku programu do fakturowania nie ma takiej konieczności. Dane wprowadzone do systemu raz można zapisać i wykorzystywać wielokrotnie. Nie tylko oszczędzamy czas, ale minimalizujemy również ryzyko popełnienia błędu.

Wygenerowanie dokumenty z programu dla firm trwa zaledwie kilka minut. W biznesie czas to pieniądz, dlatego im coś robimy szybciej, tym więcej zyskujemy.

 

E-faktura alternatywą dla faktury papierowej 

Program dla firm pozwala stworzyć fakturę w PDF, następnie ją zapisać i wysłać do kontrahenta pod wskazany przez niego adres e-mail. To najszybszy, najłatwiejszy oraz najtańszy sposób, aby otrzymał on od nas stosowny dokument. Można również fakturę wystawioną w programie wydrukować i osobiście wręczyć nabywcy towaru lub usługi lub wysłać pocztą. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku nie jest to już e-faktura. Ponadto, korzyści są już znacznie mniejsze.

Druk zostaje wypełniony szybko, jednak nadal pozostają koszty związane z wydrukiem, jak też niekiedy z wysyłką listową. Również archiwizacja dokumentów w biurze nie należy do najwygodniejszych, wciąż brakuje teczek, segregatorów i półek, a znalezienie odpowiedniej faktury nierzadko trwa kilka godzin.

Dokumenty możesz przechowywać w programie dla firm. To takie Twoje małe „duże” archiwum. Zmieści się w nim znacznie więcej faktur, a miejsca zajmują mniej – zyskujesz dodatkowe regały i półki w biurze.

 

W biurze, w drodze na spotkanie, w domu…

Gdzie przedsiębiorca wystawia faktury? Jeżeli robi to ręcznie, to może oczywiście wypełniać je w dowolnym miejscu. Pamiętajmy jednak, że zajmuje to dużo czasu, co już udowodniliśmy. Może także posiadać komputerowy program dla firm i wówczas instaluje go na urządzeniu w swoim biurze i tam sporządza wszystkie dokumenty. Nie zawsze jednak może wystawić fakturę podczas spotkania biznesowego czy będąc u klienta, chyba, że program został zainstalowany na laptopie.

Aby móc wystawiać faktury przy pomocy programu dla firm i jednocześnie z dowolnego miejsca, warto jest zdecydować się na program internetowy faktury.pl. Zakładamy konto i otrzymujemy dostęp do całej gamy funkcji. Warunkiem jest jedynie posiadanie komputera, laptopa bądź innego urządzenia mobilnego i dostępu do Internetu. To oznacza, że program nie jest zainstalowany na żądnym z nich, a możemy z niego korzystać.

 

Faktura jako element identyfikacji wizualnej 

Element, z którym firma jest kojarzona, pozwala jej na większą rozpoznawalność, dlatego też większość firm posiada własne logo. Umieszczane jest one praktycznie na wszystkim, co należy do firmy – na stronie internetowej, w biurze, na gadżetach reklamowych, prezentacjach, niekiedy na uniformach służbowych. Również dokumentacja firmy powinna zostać spersonalizowana, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad.

W programie dla firm masz możliwość zmiany wyglądu faktury. To Ty decydujesz, jaka będzie czcionka i co oprócz obligatoryjnych elementów się na niej znajdzie. Nie zapominaj o umieszczeniu na niej logotypu swojej firmy. Proponujemy także znak wodny, który prezentuje się bardzo efektownie i z pewnością Twoje faktury w takim wydaniu będą wyróżniać się wśród dziesiątek innych. 

 

 

 

Dodaj komentarz do artykułu Program dla firm
Skomentuj