Program magazynowy

Program magazynowy

 Wiele sklepów internetowych czy stacjonarnych, dla ułatwienia prowadzonej ewidencji i pilnowania stanów magazynowych, korzysta z różnych programów, które określają liczbę produktów, która czeka na swoich klientów. Ułatwieniem jest synchronizacja z programem do wystawiania faktur czy paragonów – skraca to drogę oraz niweluje ryzyko błędów i podawania niewłaściwych stanów magazynowych.

Nasz program posiada opcję magazynowania towaru, który leży na półkach w sklepie. W prosty sposób można importować całe paczki ze stanami magazynowymi, określającymi ich nazwę, numery seryjne, ceny netto zakupu oraz sprzedaży, a także rabaty, jakie aktualnie są udzielane. W prosty sposób można też sortować stan magazynowy w naszym programie, po nazwie producenta, produktu, kategorii oraz stanu (sprzedaż / rezerwacja / towar dostępny w sprzedaży).

Za pomocą naszego programu można też jednym kliknięciem sprawdzić bestsellerowe produkty, co ułatwia ich domawianie, tworzenie czasowych promocji czy rozwoju sklepu. Dodatkowym ułatwieniem są czytelne dane określające wielkość sprzedaży, a także wagi produktów, co może pomóc w zamawianiu usług kurierskich.

Aby stworzyć stany magazynowe, wystarczy wybrać opcję „magazyny”, a następnie dodać pliki ze stanami, które zostały stworzone bądź uzupełniać je ręcznie. Naturalnie polecamy pierwszą opcję, która jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. W razie pytań, problemów czy konfiguracji i określenia nazw komórek w plikach do importu, zapraszamy do kontaktu z działem klienta.

Prowadzenie firmy to duże wyzwanie. To nie tylko konieczność stałego monitorowania rynku i konkurencji, ale także udoskonalanie swojej oferty i wydajności firmy. Im większa, tym więcej obowiązków i zmartwień.  

Posiadanie „żyłki” przedsiębiorcy to bardzo ważna kwestia, jednak sam zapał może okazać się niewystarczający. Duża firma, z dużym ruchem, to ogromne wyzwanie – także pod względem organizacyjnym. Z czasem ludzkie zdolności i umiejętności mogą okazać się niewystarczające do wydajnego funkcjonowania firmy. Jeśli masz pod swoją opieką więcej, niż jedno przedsiębiorstwo, dodatkowa pomoc będzie wręcz niezbędna.

Z pomocą przychodzą różne programy, które znacznie pomagają w bieżącej pracy firmy, a wręcz w ogóle umożliwiają jej funkcjonowanie. Jednym z nich jest program magazynowy.

Program magazynowy – optymalizacja funkcjonowania firmy

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą finanse, działania powinny być podejmowane rozsądnie i z myślą nie tylko o zysku, ale także minimalizowaniu ryzyka strat w drodze po ten zysk. Zarządzanie firmą, w której jest duży obrót towarem, jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, bez odpowiedniej pomocy w postaci intuicyjnych i niezawodnych programów.

Wystarczy zainstalować i ustawić program magazynowy, wprowadzić dane i gotowe! Wszystko jest na wyciągniecie ręki. Ewidencja towaru, ruch, zyski i straty – nie będzie mowy o nawet najmniejszej pomyłce, a w dokumentacji zawsze będzie panował ład i przejrzystość.

Program magazynowy to niezbędna pomoc w prowadzeniu każdej firmy, której działanie związane jest z ruchem towarów w magazynie.

Program magazynowy dlaczego warto mieć go w swojej firmie?

Na rynku dostępnych jest wiele programów magazynowych, różnią się one od siebie przede wszystkim interfejsem i niektórymi funkcjami. Wszystkie jednak łączy jedno: w nieoceniony sposób ułatwiają kontrolę i zarządzanie magazynem.

Nasz program magazynowy pozwala przede wszystkim na pełne zautomatyzowanie obsługi sprzedaży, a także sporządzania zamówień czy bieżącej i dokładnej ewidencji stanu magazynowego. Program ułatwia również systemy płatności i rozliczeń z Klientami. To szczególnie istotne zwłaszcza, jeśli firma współpracuje z zagranicznymi kontrahentami.

Jakie jeszcze możliwości daje program magazynowy?

Funkcjonalność programu magazynowego oferowanego przez faktury.pl można określić w krótki i obrazowy sposób: „klik i gotowe”! Jest to co prawda uproszczenie, ale dobrze obrazujące ułatwienie, jakie daje posiadanie tego programu.

Dzięki programowi magazynowemu zyskujesz przede wszystkim pełną i niezawodną kontrolę nad ruchem towarów i przepływem finansów, a także spokojną głowę, czyli rzecz zupełnie bezcenną.

Jak to działa? Program ułatwia wykonywanie i kontrolowanie przede wszystkim powtarzających się czynności. Koniec ze żmudnym, ręcznym uzupełnianiem tabeli, przy którym szybko przychodzi znużenie i popełnienie bądź niezauważenie błędu jest bardzo prawdopodobne. To z kolei pociąga za sobą nie tylko mnóstwo czasu potrzebnego na znalezienie i skorygowanie pomyłki, ale często także ogromne straty finansowe.

Program magazynowy pozwala na proste, wręcz intuicyjne zarządzanie oraz kontrolę towarów. Dokumenty są czytelne, raporty przejrzyste, a przeprowadzenie remanentu będzie czystą przyjemnością, która zajmie o wiele mniej czasu, niż zwykle!

Nasz program magazynowy pozwoli także na szybkie wygenerowanie dokumentów, takich jak PZ, WZ, PW, RW, rezerwację, przesunięcie magazynowe, inwentaryzację czy zamówienie towaru.

 

Integralność z aplikacjami z urządzeniami zewnętrznymi

Program magazynowy daje jeszcze więcej możliwości. To współpraca z programami i aplikacjami zewnętrznymi, między innymi firm wysyłkowych i ze sklepami internetowymi. Jest także w pełni zintegrowany z zewnętrznymi urządzeniami: czytnikami kodów, drukarkami etykiet, drukarkami fiskalnymi i kolektorami danych.

 

Program magazynowy pełne bezpieczeństwo użytkowania

Program możesz obsługiwać osobiście, bądź nadać odpowiednie uprawnienia swoim pracownikom. Może to być dostęp pełny, bądź ograniczony, uprawniający do wykonywania tylko części zmian.

Masz pod swoją opieką więcej, niż jeden magazyn? Za pomocą jednego programu będziesz mieć kontrolę nad wszystkimi!

Program jest w pełni dopracowany, nie musisz więc obawiać się o bezpieczeństwo danych, jakie wprowadzasz. Nie ma miejsca na błędy i pomyłki.

 

Dla kogo program magazynowy będzie przydatny?

Niezależnie od profilu działalności twojej firmy, program doskonale spełni swoją rolę wszędzie tam, gdzie obraca się towarem. Jeśli posiadasz więc firmę:

• Handlową

• Produkcyjną

• Usługową,

program magazynowy ułatwi jej funkcjonowanie od razu i w odczuwalny sposób. Będzie niezastąpiony również w branży gastronomicznej (obrót artykułami żywnościowymi, sprzętem i akcesoriami), budowlanej (ewidencja materiałów i sprzętu), a także w handlu internetowym.

Jeśli pragniesz zarządzać firmą efektywnie i bezpiecznie, program magazynowy od faktury.pl jest dokładnie tym, czego potrzebujesz do ułatwienia codziennej pracy!

Poprzedni artykuł:

Archiwum dokumentów

Następny artykuł

Wysyłka efaktur
Dodaj komentarz do artykułu Program magazynowy
Skomentuj