Inwentaryzacja produktów

Inwentaryzacja produktów

Na czym polega inwentaryzacja? Jak możemy jej dokonać w programie Faktury.pl?

Czym jest inwentaryzacja? 

Inwentaryzacja stanu magazynowego to jest nic innego jak określenie aktualnej ilości jak i wartości produktów zawartych w magazynie.

Przedsiębiorcy przeprowadzający inwentaryzacje mogą sprawować kontrolę wewnętrzną nad informacjami dotyczących sprzedaży, nabywania czy też znajdujących się produktów w magazynie.

Za pomocą programu Faktury.pl możemy utworzyć parę magazynów ale i również określać aktualny ich stan. W momencie wystawienia faktury on się automatycznie koryguje. 

 

Inwentaryzacja w programie Faktury.pl.

W utworzony przez nas magazynie możemy dokonać spisu faktycznego wszystkich towarów oraz składników znajdujących się w nim.

 

 

 

Klikamy w zakładkę --> lista magazynów. A następnie zaznaczamy magazyn w którym chcielibyśmy przeprowadzić inwentaryzację.

Zaznaczamy --> Stan magazynowy.

 

 

 

 

 

Generowanie stanu magazynowego pozwala nam wyselekcjonować towar, którego inwentaryzaję chcemy dokonać według danych takich jak  kategorie, producenci lub magazyn. 

Wykonanie inwentaryzacji wygeneruje dokładny spis towarów znajdujących się w magazynie.

Zależnie od upodobań wybieramy dokument w którym chcemy otrzymać spis stanu naszego magazynu. Mamy do wyboru plik PDF, EXEL oraz CSV.

W momencie wybrania preferowanego rodzaju dokumentu zostaje on automatycznie pobierany.

 

Poprzedni artykuł:

Wysyłka efaktur

Następny artykuł

Status powiadomień
Dodaj komentarz do artykułu Inwentaryzacja produktów
Skomentuj