Dokumenty powiązane

Dokumenty powiązane

Funkcja dokumenty powiązane pozwala w szybki i prosty sposób utworzyć dowolny dokument na podstawie np faktury, którą właśnie wystawiamy lub też z dokumentu już zapisanego w bazie programu.

Funkcja dokumenty powiązane pozwala w szybki i prosty sposób utworzyć dowolny dokument na podstawie np faktury, którą właśnie wystawiamy lub też z dokumentu już zapisanego w bazie programu. 

Dzięki tej opcji zaoszczędzamy mnóstwo pracy i czasu, ponieważ jednym kliknięciem możemy stworzyć dowolny dokument na podstawie już istniejącego. 

Co to takiego dokument powiązany

Najprościej tłumacząc to dowolny dokument, który nam się automatycznie utworzy na podstawie np wystawianej faktury, bądź też dokument, który możemy utworzyć jednym kliknięciem na podstawie już zapisanej faktury. 

Przykładowo tworząc fakturę od razu możemy do niej utworzyć np proformę i zamówienie. 

Jest to opcja jedyna w swoim rodzaju, ponieważ dzięki niej w dowolnym momencie i dokumencie mamy możliwość utworzenia powiązanego dokumentu na podstawie danych wprowadzonych w oryginale. 

 

Jak utworzyć dokument powiązany? 

Faktury.pl dają możliwość utworzenia dokumentów powiązanych na 3 różne sposoby. 

1. W momencie wystawiania dokumentu (tworzenia np faktury) poprzez zaznaczenie, które dokumenty mają się jednocześnie utworzyć  na podstawie danych wprowadzonych do danego dokumentu. 

 

Tworzenie dokumentów powiązanych w momencie wystawiania faktury 

   

 

2. Z poziomu listy zapisanych dokumentów poprzez opcję konwertuj na

 

Tworzenie dokumentu powiązanego poprzez jego konwersję w liście zapisanych faktur 

 

 

3. Tworzenie dokumentów powiązanych jako automatyczna opcja podczas wystawiania danego dokumentu, w tym celu należy przejść do działu ustawienia >> dokumenty powiazane i w tym dziale zaznaczyć jakie dokumenty mają się utworzyć automatycznie w momencie tworzenia danego dokumentu. 

 

Automatyczne tworzenie dokumentów powiązanych do dokumentu. 

 

Mając ustawione automatyczne tworzenie się dokumentów powiązanych w dowolnym momencie podczas wystawiania np faktury możemy odznaczyć lub zaznaczyć dowolny inny dokument, aby nam się utworzył lub tego nie robił. 

Zachęcamy do przetestowania tej opcji, gdyż zdecydowanie ułatwia ona wystawianie dokumentów, które sa ze sobą powiązane i dotyczą danej transakcji. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz do artykułu Dokumenty powiązane
Skomentuj