Start faktury.pl

Start faktury.pl

Po ponad roku ciężkiej i intensywnej pracy, nareszcie doszliśmy do etapu, w którym możemy Państwu udostępnić to na co tyle czasu czekaliście

Po ponad roku ciężkiej i intensywnej pracy, nareszcie doszliśmy do etapu, w którym możemy Państwu udostępnić to na co tyle czasu czekaliście:

Faktury.pl - przed Waszymi oczami stoi właśnie potężne narzędzie, które przyspieszy i ułatwi tworzenie faktur lub innych dokumentów, jakigo jeszcze nie było. 

Jest to najbardziej elastyczny program do fakturowania, jaki dotej pory stworzono

 

W tym momencie faktury.pl są jeszcze w wersji beta i całkowicie za darmo, zatem zachecamy do zakładania konta i przekonania się osobiście co to narzędzie potrafi i jak może ułatwić prowadzenie Twojej firmy. 

Bo to jest Twój biznes! 

 

 

Zobacz jakie funkcje znajdziesz w nowym programie:

 • wszystkie rodzaje faktury
 • baza kontrahentów
 • magazyny produktów
 • własne parametry w produktach
 • generowanie naklejek dla produktów
 • zarządzanie magazynami, przesunięcia towarów MM+ MM-
 • inwentaryzacja online
 • faktury zakupowe
 • dokumenty cykliczne
 • załączniki do dokumentów
 • tworzenie dowolnych tabel w dokumencie
 • różne sposoby przeliczania (zgodne z kasą fiskalną)
 • tworzenie subkont z uprawnieniami
 • przeliczanie dowolnych walut
 • dwuwalutowość dokumentów
 • własne stawki, jednostki, terminy, formy płatności
 • oddziały firm
 • zarządzanie kilkoma firmami jednocześnie
 • dowolne formaty numeracji
 • kontrola płatności
 • wysyłka przypomnień, podziękowań, wezwań do zapłaty
 • windykacja faktur
 • płatności online za faktury
 • szybkie ustawienia dokumentów
 • dokumenty WZ, PZ, ZW, KP, KW,
 • noty księgowe, obciążeniowe, uznaniowe
 • paragony online
 • tworzenie ofert
 • tworzenie zamówień i zleceń
 • integracje z kasami fiskalnymi
 • integracje z systemami księgowymi
 • Integracje ze sklepami internetowymi
 • dopiski do faktur
 • własne statusy dokumentów
 • rozbudowane statystyki i raporty
 • rozbudowane zarządzanie kontrahentami
 • API
 • zarządzanie wyglądem tworzonych dokumentów
 • logo, podpisy, sygnatury, znaki wodne na PDF

 

Opis Programu do faktur z magazynem online 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wydaje się z pozoru skomplikowane, szczególne kiedy uwzględnimy w niej wszelkie formalności, jakie zobowiązany jest dopełnić przedsiębiorca. Związane jest to również z fakturowaniem, czyli wystawianiem faktur VAT za zrealizowane zamówienia oraz świadczone usługi. 
Obecnie istnieje wiele narzędzi, ułatwiających przedsiębiorcom realizację zamówień i tym samym wystawianie różnego rodzaju dokumentów, w tym faktury VAT, paragony czy faktury korygujące. Jednym z nich jest program do faktur z magazynem faktury.pl. Istnieje wiele narzędzi i aplikacji, których zadaniem jest ułatwienie przedsiębiorcom zarządzanie własną firmą. Program do faktur z magazynem stanowi prosty sposób na tworzenie dokumentów niezbędnych w prowadzeniu uporządkowanej księgowości. 
Wszystko odbywa się drogą internetową, co znacznie skraca czas, jaki potrzebujemy na dopełnienie formalności związanych ze sprzedażą. Ponadto przedsiębiorcy zyskują dostęp do łatwego narzędzia, w którym gromadzone są wszystkie dotychczas wystawione faktury i paragony, co pozwala kontrolować wykonane już wcześniej zlecenia. 

Dzięki gotowym wzorcom nie ma potrzeby ręcznego sporządzania dokumentów, w trakcie czego nierzadko, szczególnie początkujący właściciele firm, napotykają wiele problemów. 
Internetowy program do faktur z magazynem jest zatem odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych małych, średnich, ale też dużych przedsiębiorstw, które chcą maksymalnie usprawnić funkcjonowanie swojego biznesu. 

Na drodze innowacji od 2006 roku

Faktury.pl to już nasz 5 serwis, który dedykowany jest firmom w celu ułatwienia wystawiania faktur oraz innych dokumentów. Chcąc dostarczyć przedsiębiorcom prostego w obsłudze i jednocześnie elastycznego i bogatego w funkcje programu, w 2007 roku stworzyliśmy pierwszą wersję takiej aplikacji, podczas gdy w 2014 mogliśmy zaproponować naszym klientom już 4 takie narzędzia.
Pracowaliśmy na programem dostosowanym do wymagań firm zarówno tych początkujących, jak też tych o dużym zasięgu świadczenia usług. 10 lat doświadczenia, obserwacji rynku, poznawania możliwości i sposobów na doskonalenie tego, co już udało nam się stworzyć, spowodowało, iż tym razem możemy zaoferować doskonały program, spełniającym oczekiwania większości firm i jesteśmy pewni, że spotka się z uznaniem naszych dotychczasowych, jak również nowych użytkowników.
Naszym celem było:

usprawnienie procesu wystawiania faktur
popularyzowanie internetowej obsługi wystawiania różnego rodzaju dokumentów 
ułatwienie zarządzaniem firmą 
prosta obsługa oraz szybkie działanie programu 
połączenie narzędzia internetowego do wystawiania faktur z narzędziem przeznaczonym do zarządzania magazynami 
dostęp do statystyk obrazujących dotychczas wykonane i zafakturowane zlecenia.

Praca nas programem do faktur z magazynem faktury.pl trwała praktycznie od samego początku, kiedy uświadomiliśmy sobie w 2007 roku, że firmy nie mają dostępu do prostych i intuicyjnych narzędzi, które sprzyjałyby nawet początkującym przedsiębiorcom. Przez kilka lat usprawnialiśmy, doskonaliliśmy i wzbogacaliśmy nasz projekt w ten sposób, aby zrealizować swój już na początku zamierzony plan. Jeszcze więcej możliwości i narzędzi powoduje, że wystawianie faktur VAT jest bezpieczne, łatwe i zajmuje zaledwie kilka minut. 

Jak zacząć korzystać z naszego programu?

Program do wystawiania faktur z obsługą magazynu jest dostępny dla każdego, z dowolnego urzadzenia z dostęp do internetu. Korzystać z niego można zarówno na komputerze jak i na tablecie oraz smartfonie. 
Jego prosta obsługa sprzyja szybkim zmianom przyzwyczajeń z ręcznego wystawiania dokumentów na internetowe. 

Pierwszym krokiem jest rejestracja w serwisie faktury.pl. Aby to uczynić, potrzebne jest jedynie podanie swojego adresu e-mail oraz hasła zabezpieczającego dostęp do Twojego konta. Od razu po jego założeniu możesz wystawić pierwszy dokument. Następnie należy uzupełnić podstawowe dane dotyczące Twojej firmy, a zatem nazwę firmy, adres, NIP, oraz inne dane jakie tylko chce się zamieścić na takim dokumencie. Warto również przejść dział ustawienia i spersonalizować pod własne potrzeby: stawkę VAT, sposób i termin zapłaty, walutę i rabaty. Stworzenie takiego konta jest niezbędne, aby móc w pełni korzystać ze wszystkich możliwości programu. 

Funkcje i możliwości faktury.pl

Zanim przystąpisz do wystawiania dokumentów, warto zapoznać się z tym, co oferuje program faktury.pl. Interfejs jest bardzo przejrzysty, a wszystkie funkcje zostały odpowiednio opisane, aby zaznajomienie się z nimi nie zajęło przedsiębiorcy zbyt dużej ilości czasu. Korzystając z oprogramowania masz możliwość: wystawiania dokumentów kontrolowania już sporządzonych przez Ciebie dokumentów (lista dokumentów) dodawania nowych kontrahentów dodawania produktów i dokumentowania inwentaryzacji obsługi magazynowej. W każdej chwili możesz wystawiać faktury online, jak również je zmieniać i korygować oraz sprawdzać postępy w sprzedaży.

Dokumenty online

Program do fakturowania online to przede wszystkim dostęp do gotowych wzorów różnego rodzaju dokumentów. Przy pomocy jednego narzędzia, masz możliwość wystawiania faktur, rachunków, paragonów i innych dokumentów, co znacznie ułatwia zarządzanie firmom. Faktura VAT – jest dokumentem potwierdzającym sprzedaż, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące transakcji. Powinna zostać wystawiona nie wcześniej niż 30 dni przed wydaniem towarów oraz nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym czynność ta została wykonana. 

Proforma – nie stanowi dowodu księgowego. Jest ona traktowana jako propozycja zawarcia umowy sprzedaży towaru lub świadczenia usługi. Pełni ona rolę informacyjną. 
Faktura zaliczkowa – jest dowodem wpłaconej zaliczki za towar lub wykonaną usługę. Powinna zostać wystawiona nie później niż 15. dnia miesiąca, który następuje po miesiącu, w którym otrzymano całość lub część zapłaty. 

Korekta – w każdej wystawionej fakturze mogą wystąpić pomyłki lub też konieczne okaże się udokumentowanie reklamacji lub zwrotów. Faktury korygujące wystawiane są w sytuacjach, kiedy został udzielony rabat, nastąpiła obniżka cen, miał miejsce zwrot towaru lub zapłaty, a także podwyższona została cena. 
Nota korygująca – jest sporządzana przy wystąpieniu błędów w fakturze tj. imiona i nazwiska oraz adresy podatnika lub nabywcy, numer faktury, data wystawienia, termin płatności, nazwa towaru, sposób zapłaty oraz numery identyfikacyjne podatnika i nabywcy. 

Rachunek - potwierdza on dokonanie sprzedaży i wydania towaru oraz wykonanej usługi. Jest to dowód księgowy wystawiany przy sporządzaniu umowy - zlecenia lub umowy o dzieło. 
Paragon – to kolejny dokument potwierdzający dokonanie zakupu. Sprzedawcy posiadający kasy fiskalne wydają klientom paragon fiskalny, na których znajdują się dane dotyczące transakcji tj. dane sprzedawcy, nazwę i cenę produktu, datę dokonania zakupu i podatek VAT. 
Dokument KP – czyli druk KP, będący dowodem wpłaty. Jest to skrót od pojęcia „kasa przyjęła” . 
Dokument KW – KW to skrót od „kasa wydała” i potwierdza wypłatę gotówki z kasy. 
Dokument WZ – to dokument będący dowodem magazynowym, który wystawiany jest najczęściej przez magazyniera, który odpowiada za dokumentację rozchodu towaru przy jego wydawaniu. 

Nota księgowa – to nota obciążeniowo-uznaniowa. Jest to dokument, który wykorzystuje się przy rozliczeniach pomiędzy partnerami. Stanowi on dowód przeprowadzonej operacji, której nie można udokumentować w inny sposób. Można ją stosować m.in. w celu sprostowania błędnie wystawionych dowodów dla operacji, które nie są związane z podatkiem VAT. 
Wszystkie te dokumenty można generować i wystawiać, korzystając z programu do faktur z magazynem faktury.pl. Są one dostępne u góry ekranu w zakładce „Wystaw dokument”. Po przejściu na konkretną stronę, należy podać niezbędne dane w celu właściwego sporządzenia dokumentu. 

Wystawianie faktur i innych dokumentów online krok po kroku

Każda faktura musi posiadać swój numer, który jest jej w programie nadawany automatycznie, jak też istnieje możliwość jego samodzielnego ustawienia. Co musisz zrobić, aby poprawnie wystawić fakturę, korzystając z internetowego programu do faktur z magazynem? 
Podaj wszystkie daty – datę wystawienia i zakończenia, datę sprzedaży lub wykonania usługi oraz miejsce wystawienia. Należy również wybrać odpowiedni dopisek do dokumentu. Uzupełnij dane sprzedawcy i nabywcy. Możesz je wpisać lub -jeżeli znajdują się oni w bazie danych - automatycznie załadować wszystkie niezbędne informacje. Wybierz magazyn, z którego pochodzą produkty. Podaj ilość, cenę i właściwe kwoty. Wybierz sposób zapłaty, termin płatności, sposób dostawy, adres, na jaki doręczony jest produkt oraz termin, w jakim ma zostać zrealizowane zamówienie. Na fakturze możesz umieścić dodatkowe informacje, treść stopki i uwagi. 

Wystawiając fakturę, korzystając z programu do faktur z magazynem online, zaoszczędzasz czas i masz pewność, że dokument został wypełniony prawidłowo. O podanie wszystkich niezbędnych danych zostaniesz poproszony przez program. Zajmuje to kilka minut, ręczne wypełnianie jest dużo bardziej czasochłonne. 
Stwórz bazę swoich kontrahentów 

Posiadanie w systemie danych wszystkich swoich kontrahentów jest niezwykle wygodne i praktyczne. W zakładce „Lista Kontrahentów” możesz w dowolnym momencie dodać kolejnych i tym samym w dalszej kolejności ułatwić sobie generowanie ich danych przy wystawianiu właściwych dokumentów. Wystarczy, że uzupełnisz jego dane, po czym dodasz go do listy. 
Program do faktur z magazynem pozwala na tworzenie listy kontrahentów i zarządzania nią. Już pierwszy wystawiony dokument pozwoli Ci stwierdzić, że to niezwykle wygodny sposób na dokumentowanie sprzedaży i realizowanych zleceń. 
Przeprowadź inwentaryzację online 

Korzystając z programu możliwe jest również przeprowadzenie inwentaryzacji, czyli odpowiednich czynności rachunkowych, prowadzących do sporządzenia szczegółowego spisu z natury wszystkich składników majątkowych oraz źródeł ich pochodzenia. Podczas tej czynności do systemu wprowadzane są wszystkie dane dotyczące rzeczowych i pieniężnych składników majątkowych, jak również ich faktycznego stanu, a w przypadku niezgodności także wyjaśnień różnic między stanem stwierdzonym podczas inwentaryzacji i stanem, jaki powinien być w rzeczywistości. Celem inwentaryzacji jest ustalenie stanu aktywów oraz pasywów firmy. 

Inwentaryzacje mogą mieć różny charakter. Przeprowadzane są systematycznie, czyli w systemie ciągłym, co pozwala zapewnić rzetelności ksiąg rachunkowych oraz wiarygodność sprawozdań finansowych, jak też okazjonalnie, czyli z jakiejś konkretnej przyczyny. Może obejmować składniki zarówno obce, jak też własne bądź tylko niektóre składniki majątkowe. Inwentaryzację roczną wykonuje się, aby ustalić dochód do opodatkowania czy też w celu urealnienia bilansu i wyniku finansowego. Firmy dokonują takiego spisu także na wniosek organów zewnętrznych lub przy przekazywaniu składników finansowych innej firmie. 
Program do faktur z magazynem w sposób znaczący ułatwia przeprowadzanie wszystkich rodzajów inwentaryzacji, pozwala również zachować porządek w składnikach majątkowych i kontrolować stan swoich magazynów. 

Moduł obsługi magazynu Twojej firmy

Program faktury.pl wspiera nie tylko zarządzanie firmą i sprzedaż, ale również pozwala kontrolować stan magazynów – przychody, rozchody i inwentaryzacje, które zostały opisane wcześniej. Aby dodać kolejny magazyn do systemu, podaj jego nazwę, adres, powierzchnie i pojemność. To narzędzie ułatwia zarządzanie towarami, dokumentami magazynowymi i fakturami. Dzięki niemu możesz wystawiać dokumenty magazynowe tj. PZ, WZ, RW, PW, monitorować dostępność towarów, tworzyć zamówienia oraz generować właściwe raporty zysku i marży. 
Elastyczny program do faktur z magazynem 

Dla jeszcze większego komfortu pracy i nadaniu dokumentom odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom struktury i wyglądu, możesz dowolnie zmieniać czcionkę oraz personalizować wygląd według własnego uznania. Ty decydujesz, co będzie widoczne w dokumencie PDF, jakiej wielkości będzie logo i w którym miejscu dokumentu zostanie ono umieszczone. Każdy dokument może zostać przetłumaczony na inne języki. 

Faktury elektroniczne – wygoda, oszczędność czasu i usprawnienie procesów biznesowych 
Zaufanie do elektronicznych faktur systematycznie rośnie, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zmiany, co wynika z konieczności szybkiego dostarczania dokumentacji do klienta, a jednocześnie sprawniejszego zarządzania swoją firmą. E-faktury mają wiele zalet, które dostrzec można już po kilku dniach korzystania z programu do faktur z magazynem. Przede wszystkim odczuwalne są oszczędności zarówno czasu, jak też pieniędzy. Przesyłanie dokumentów do klienta w formie tradycyjnej związane jest z dodatkowymi kosztami, jakie przedsiębiorca ponosi z tytułu zakupu papieru, kopert tuszu do drukarek czy chociażby znaczków pocztowych. Nie bez znaczenia jest odciążenie go z obowiązku przechowywania całej dokumentacji z segregatorach i teczkach, co pozwala utrzymać większy porządek w biurze. Wszystko jest dostępne w formie elektronicznej. 

Wystawienie faktury online zajmuje kilka sekund, podczas gdy wypełnienie jej w formie papierowej niekiedy nawet kilkanaście minut. Zdarzyć się może, że pojawią się pewne zatory finansowe i opóźnienia w dopełnianiu formalności, a niekiedy nawet przeterminowanie się dokumentu. Takie rozwiązanie sprzyja poprawie płynność finansowej – szybciej wysłana faktura do klienta warunkuje szybsze uregulowanie płatności. 

Problem z odnalezieniem dokumentu wystawionego kilka miesięcy wstecz znany jest każdemu przedsiębiorcy. Bardzo często taka konieczność zmusza ich do przeszukiwania wielu teczek z fakturami, a to wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Mając je wszystkie w formie elektronicznej jest szybsze, efektywniejsze i pozwala usprawnić procesy biznesowe. 
Warto jeszcze zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. Szacuje się, że drukowane obecnie w Polsce faktury w formie papierowej kosztują środowisko naturalne 250 tys. drzew i miliardy litrów zanieczyszczonej wody. Z racji coraz większej świadomości potrzeby prowadzenia biznesu zgodnie z filozofią eko, nie można pominąć tego faktu i nie starać się wyeliminować tych czynników, które nie są zgodne z ekologicznymi aspektami zarządzania firmą. 

Mnóstwo wątpliwości odnośnie wystawiania e-faktur pojawia się w kontekście bezpieczeństwa danych i ich formy. Od 2013 roku zarówno faktura papierowa jak tez elektroniczna zawierają te same elementy i wyglądają w ten sam sposób. Nie ma już wątpliwości co do autentyczności tych, które są wystawiane przy pomocy oprogramowania online. Nie jest również wymagana zgoda klienta na przesyłanie faktur elektronicznych. Program do faktur z magazynem faktury.pl gwarantuje bezpieczeństwo danych, które są dostępne tylko dla osoby zalogowanej na swoje konto. Nie są udostępniane innym i nikt nie ma do nich dostępu poza Tobą i osobą do tego przez Ciebie upoważnioną.
Dodaj komentarz do artykułu Start faktury.pl
Skomentuj